Новости Северодонецка

Сєвєродонецька поліція закликає зберегти первоцвіт для нащадків

27.03.19
15:47
0
3

 

На території Сєвєродонецька розпочалася поліцейська операція «Первоцвіт», яка має на меті попередити знищення перших весняних квітів. Правоохоронці спільно з Державною екологічною інспекцією починають проводити спільні рейди.

Щороку, навесні, на вулицях міста та у лісах сотні, якщо не тисячі містян зривають, продають та купують букетики ранніх квітучих рослин. Аби зберегти екосистему та попередити повне їх знищення, поліція нагадує про відповідальність не лише для продавців, а й для покупців та збирачів ранньовесняних квітів.

Ст. 88-1 КУпАП «Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу» передбачає штраф від 510 грн до 1700 грн – за порушення правил оборудок з первоцвітами.

В разі, якщо ці рослини занесені до Червоної Книги України, то штраф значно збільшується до 1700-3655 грн. З конфіскацією об’єктів.

Ця норма діє і для продавців і для покупців, тож несе величезну шкоду не лише для екосистеми, а й суттєво б’є по гаманцю.

Ст. 90 КУпАП «Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України», а саме знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення рослин, занесених до Червоної Книги, з природного середовища, тягне накладення штрафу від 340 до 510 грн.

Санкція ст. 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях» передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 119 грн.

Звертаємось до громадян з проханням відмовитись від збирання рослин занесених до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних продавців, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання України для майбутніх поколінь.

Рейтинг: 
Голосов пока нет

Добавить комментарий

Комментарии