Новости Луганщины

ЗМІ Луганщини почали друк політичної реклами

23.12.18
20:11
0
24
Новости Луганщины: ЗМІ Луганщини почали друк політичної реклами

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у місцевих друкованих виданнях та їх Інтернет-сайтах  виявили матеріали, які містять ознаки дочасної агітації та реклами на користь потенційних кандидатів у Президенти та політичних партій.

Зокрема, щотижневик Луганська обласна загальнополітична газета «ВІСТІ ЛУГАНЩИНИ», видавцем якої виступає обласна комунальна установа «Вісник Луганщини», а засновником - Луганська обласна рада (функції якої з 2015 року виконує Луганська обласна військово-цивільна адміністрація), містить у собі значну кількість матеріалів, які в позитивному контексті висвітлюють діяльність чинного Президента України Петра Порошенка.

Так, протягом останнього місяця на шпальтах цієї газети було зафіксовано такі  публікації як «Економіка рухатиметься вперед, якщо на виборах дати відсіч популістам, - Президент», «…під головуванням Президента України Петра Порошенка у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було презентовано нові державні будівельні норми…», «Петро Порошенко: воєнний стан – виключно для оборони України», «Двері НАТО та ЄС для України відкриті – Президент», «Рада регіонального розвитку: Президент поставив управлінцям чіткі задачі». У матеріалі «Армія, яку ми збудували» вказано, що «реформування ЗСУ не тільки стало одним із найбільших здобутків нинішньої влади, а й фактично врятувало Україну як державу».  Стаття «Загадка медийной психологии» пояснює критичне ставлення з боку деяких київських журналістів по відношенню до Петра Порошенка розміром їх гонорарів, оплачуваних політичними опонентами. Окремо можна виділити матеріал «Who is who: вспоминая не слишком давнюю историю», у якому підкреслено, що Петро Порошенко – кращий президент сучасної України.

На сайті Луганщина.ua (також адмініструється зазначеною обласною комунальною установою) у розділі новин можна також знайти матеріали відносно значної ролі чинного Президента у створенні помісної православної церкви, а також недопущення Петром Порошенком скорочення відділень Укрпошти. Є статті щодо вимоги Президента звільнити українських моряків та кораблів, а також про підписання Президентом Закону України про припинення дії договору про дружбу з Росією. На вказаному ресурсі публікацій на користь інших політичних діячів виявлено не було. Водночас, зафіксовано розміщення статті з елементами «чорного піару» - публікації, де зазначається, що Юлія Тимошенко може бути підтримана Кремлем на Президентських виборах.

У виданні територіальних громад Новоайдарського району «Вісник Новоайдарщини» (видається районним комунальним підприємством «Редакція газети «Вестник Новоайдарщины»,  засновник – Новоайдарська райрада) протягом останнього місяця помічено матеріали з ознаками реклами в інтересах Олега Ляшка (стаття «Олег Ляшко: Влада має захищати людей»), Юлії Тимошенко («Тимошенко має комплексну програму змін країни»), Петра Порошенка («Рада регіонального розвитку-2018 (консолідація заради розвитку, головне завдання влади – захистити людей, нова якість управління, царство темряви проти царства свободи)». Крім того, 7 грудня народний депутат України Віталій Курило на першій шпальті поздоровив працівників органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад із Днем місцевого самоврядування (Новоайдарський район входить до 113 одномандатного виборчого округу, за яким у 2014 році Курила обрано народним депутатом України).

У газеті «Северодонецкие вести» є значна кількість поздоровлень від народного депутата України Сергія Шахова (очільник обласної організації «Нашого краю»), наприклад, із Днем Збройних сил України, з Днем працівників культури, поздоровлення Сєвєродонецької школі-колегіуму із 20-літнім ювілеєм тощо.  Поряд із цим, є стаття щодо ролі Сергія Шахова у запуску опалення для значної частини житлових будинків, шкіл, дитячих садочків міста. При цьому, Сєверодонецьк не входить до 114 одномандатного виборчого округу, за яким Сергія Шахова обрано у 2016 році народним депутатом України.

«Наразі багатьом людям дуже важко відрізнити інформацію із ознаками «джинси» від об’єктивно поданого журналістського матеріалу, чим, в значній мірі, можуть користуватися як політичні партії, так і окремі політики з метою власного піару» - коментує ситуацію Олексій Кормілецький, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА  в Луганській області.

Новости Луганщины: ЗМІ Луганщини почали друк політичної реклами
Новости Луганщины: ЗМІ Луганщини почали друк політичної реклами
Новости Луганщины: ЗМІ Луганщини почали друк політичної реклами
Новости Луганщины: ЗМІ Луганщини почали друк політичної реклами
Рейтинг: 
Голосов пока нет

Добавить комментарий