Новости Луганщины

Священик-місіонер розповів про примирення конфесій на фронті

22.08.19
15:58
0
17
Новости Луганщины: Священик-місіонер розповів про примирення конфесій на фронті

 

Український священик Максим Стрихар, що організував одну з перших в Україні благодійних місій, яка активно допомагає бійцям і мешканцям зони бойових дій, поділився історією про спільну службу священиків із різних християнських конфесій.

Отець Максим служить в Православній Церкві України і працює реставратором у Національному заповіднику «Софія Київська». Впродовж кількох років священик їздить на фронт як волонтер і військовий капелан. А влітку 2015 року вирішив організувати благодійну Місію Великомученика Юрія Переможця.

У відповідь на запитання чи не виникає між священики різних конфесій, що служать військовими капеланами на фронті, конфліктних ситуацій на міжконфесійному підґрунті, отець Максим навів декілька фронтових прикладів.

«Війна навчила нас спілкуватися з представниками різних конфесій. На фронті багато військових капеланів від протестантської церкви, жінок-священників. Православна церква цього не приймає. Але всі ми люди, робимо одну справу, тому знаходимо спільну мову. На Покрову були у батальйоні «Донбас», вітали бійців з Днем захисника Вітчизни. Там є капличка і капелан від протестантської церкви. Нам дозволили там вільно провести богослужіння, розвісити оголошення з анонсом.

А у медичній роті 93-ї бригади служить диякон Московського патріархату. Нещодавно приїхали, у бійців темно, сидять при свічках. Священик почув мій голос, випливає з темноти з великою іконою, на очах – сльози. Каже, дуже на нас чекав. Ми з ним разом провели службу».

Рейтинг: 
Голосов пока нет

Добавить комментарий